
მთავარი თემა
|
კეთილი ამხანაგები
|
მნიშვნელობა აქტუალობა
|
·
გაუჩნდებათ სიკეთის კეთების სურვილი
·
ერთმანეთს
გაუკეთებენ მეტ სიკეთეს.
·
დააფასებენ კეთილ ადამიანებს.
|
მიზნები შედეგები
|
·
მოსწავლეები
დაეუფლებიან ცოდნას სიკეთეზე.
·
განუვითარდებათ სიკეთის კეთების სურვილი.
·
უყალიბდებათ ერთმანეთის მიმართ დადებითი დამოკიდებულება
ქართ.დაწყ.(I).13. მოსწავლემ უნდა შეძლოს სტანდარტით განსაზღვრული სხვადასხვა
ტიპის მცირე ზომის მარტივი ტექსტების შექმნა ნაცნობ თემატიკაზე სხვადასხვა მიზნით.
ქართ.დაწყ.(I).4. მოსწავლემ უნდა შეძლოს ნაცნობი ლექსიკისა და ენობრივ-სინტაქსური
კონსტრუქციების სათანადოდ გამოყენება; მართლმეტყველებისა და სამეტყველო ეტიკეტის
საბაზისო ნორმების დაცვა.
ქართ.დაწყ.(I).5. მოსწავლემ უნდა შეძლოს ზეპირმეტყველების ნაცნობი სტრატეგიების
მიზნის შესაბამისად გამოყენება.
|
ძირითადი თემატური
ერთეულები
|
·
რას
ნიშნავს სიკეთე.
·
როგორ ადამიანზე ამბობენ კეთილიაო.
·
იცნობთ თუ
არა კეთილ ადამიანებს.უნდა მივბაძოთ თუ არა მათ.
|
წინარე ცოდნა
|
·
მოსწავლეები
იხსენებენ შესწავლილ ნაწარმოებებს სიკეთეზე.
·
მიმდინარეობს
მსჯელობა ამ თემის ირგვლივ.
·
აკეთებენ
დასკვნას.
|
შეფასების საგანი
და პროცედურები
|
·
მოსწავლეების
შეფასება ხდება აქტიურობისა და მსჯელობის
მიხედვით.
·
მათ შევაფასებ დაბალი,საშუალო,კარგი და საუკეთესო
ქულებით
|
სასწავლო მასალა
და ტექნიკური რესურსები
|
მე-2 კლასის სახელმძღვანელო.ვიდეომასალა.ცარცი,დაფა,რვეული,კალამი.
|
გაკვეთილის მსვლელობა
|
·
მოსწავლეთა გააქტიურება .
·
მოსწავლეებს დაუსვამ კითხვებს თემის ირგვლივ.
·
ვთხოვ გაიხსენონ ცხოვრებისეული მაგალითები
·
გაიხსენონ კლასელების მიერ გაკეთებული რაიმე სიკეთე
15წთ
·
ტექსტის წაკითვა და მსჯელობა ტექსტის ირგვლივ.
კითხულობენ
ტექსტს
მსჯელობენ ტექსტის
ირგვლივ
გამოყოფენ მოქმედი
გმირების დადებით და უარყოფით
მხარეებს. 20წთ
·
შემაჯამებელი კითხვების დასმა
·
დავსვამ შემაჯამებელ შეკითხვებს
·
გავაკეთებთ დასკვნას
10 წთ
|
დიფერენცირებული
სწავლება
|